Od czasów założenia firmy nazwa Roto jest synonimem zaawansowanej techniki okiennej. Historia Roto swój początek notuje wraz z opracowaniem pierwszego, produkowanego na skalę przemysłową okucia do okien fasadowych, umożliwiającego otwieranie i uchylanie skrzydła okiennego. A to wszystko za sprawą wynalazcy i założyciela firmy Wilhelma Franka, który w ciągu 30 lat zachwycał takimi innowacjami jak pierwsze na świecie schody strychowe, pierwsze okno dachowe z uchylnym otwieraniem skrzydła, pierwsze okno wysokoosiowe, pierwsze okno dachowe z PVC - to tylko niektóre kamienie milowe w rozwoju naszej firmy składające się na blisko 2 500 patentów. Dzisiaj koncentrujemy naszą uwagę na kwestiach związanych z oszczędnością energii i najwyższym komfortem życia na poddaszu..

Okno obrotowe

Klasyczne okno dachowe z osią obrotu w połowie wysokości ramy. Jest to najbardziej popularny sposób otwierania okien dachowych na poddaszach. Dostępny jest również wariant elektryczny dla miejsc z utrudnionym dostępem do okna.

Dowiedz się więcej

Okno wysokoosiowe

Oś obrotu umieszczona jest w ¾ wysokości okna, dzięki czemu otwarte skrzydło „nie wchodzi do pomieszczenia”, nie zajmując tym samym powierzchni pokoju i umożliwiając swobodny dostęp do otwartego okna w pozycji wyprostowanej. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Dowiedz się więcej

Okno uchylno-wysokoosiowe

Dzięki podwójnemu systemowi otwierania okna dachowe Designo R8 wyróżniają się najwyższą funkcjonalnością spośród wszystkich oferowanych przez Roto produktów. Szeroki kąt otwarcia, gwarantuje nieograniczony widok przez otwarte okno.

Dowiedz się więcej

Okna specjalne

Okno wyłazowe, wyłaz dachowy, okno kolankowe, system oddymiający. Dzięki oknom specjalnym Roto, możesz czuć się bezpiecznie! Jeśli chodzi o drogę ewakuacyjną, skuteczną ochronę przed powstawaniem dymu w razie pożaru, szybszy i bardziej bezpieczny dostęp na dach, czy niezakłóconą widoczność — Roto ma odpowiednie rozwiązanie do wszystkich zadań.

Dowiedz się więcej

Rolety i markizy zewnętrzne

Skutecznym sposobem na ochronę przed promieniami słońca i upałem, a w zimie przed chłodem jest zatrzymanie ciepła poprzez dodatkową przegrodę od zewnątrz. Do tej roli doskonale nadają się akcesoria zewnętrzne Roto, które wyróżniają się maksymalnym komfortem obsługi, nowoczesnym wykończeniem oraz najwyższą funkcjonalnością.

Dowiedz się więcej

Moskitiera

Moskitiera na okno dachowe Roto to subtelna i skuteczna ochrona przed owadami. Zapewnia łatwy dostęp do klamki, a w wersji z tkaniną Transpatec® gwarantuje doskonałą przejrzystość dzięki cieńszej strukturze i zoptymalizowanej wielkości oczek. Z łatwością może być zamontowana jako rozwiązania pojedynczego lub w połączeniu z innymi akcesoriami.

Dowiedz się więcej

Zestawy przyłączeniowe

W celu zapewnienia jeszcze lepszej wiatro-, hydro- i termoizolacji Roto opracowało zestawy przyłączeniowe, których zadaniem jest zwiększenie szczelności w najbardziej newralgicznych punktach łączenia okna z powierzchnią dachu, aby mieszkanie na poddaszu było jeszcze bardziej komfortowe i przyjazne dla portfela jego mieszkańców.

Dowiedz się więcej

Maskownica

Zadbaj o estetyczną i funkcjonalną zabudowę wnęki okiennej. Maskownica Roto wykonana z trwałego i łatwego w pielęgnacji PCV to doskonałe rozwiązanie do wykończenia wnęki okiennej. Płyta idealnie dopasowuje się do nachylenia okna dzięki przemyślanemu systemowi nacięć, które pozwalają na swobodne jej wyginanie.

Dowiedz się więcej

Schody strychowe

Oferta Roto to także schody strychowe — od tych najbardziej podstawowych, przez korzystną relację ceny do jakości, po komfortowe rozwiązanie zdalnie sterowane, a także schody strychowe połączone z wyjściem na dach płaski. Zastosowany system okuć pozwala na ich swobodną regulację. Są dostępne w wersji z aluminium i drewna.

Dowiedz się więcej